Duyurular

Çanakkale Şehitlerimizi Anma Törenleri Davet18.05.2015

Sevgili Sarı Siyahlılar,
 
Sarı Siyah renklere anlam katan ve Sarı Siyah ruhun başlangıcı olan Çanakkale’de şehit düşen ağabeylerimizi anacağımız törenlerden ilki, daha önce de bilgilendirdiğimiz üzere 18 Mayıs'ı 19 Mayıs'a bağlayan gece Çanakkale'de yapılacaktır.
 
100. yıl törenimizin içeriği ve katılımcı sayısı dikkate alınarak bu sene Çanakkale'deki tören alanı Kocadere Hastahane Şehitliği olarak belirlenmiştir.
Tören Programı aşağıda bilginize sunulmuştur.
 
02.45 Kocadere Hastane Şehitliği Tören Alanında Toplanma
03.00 18 Mart Üniversitesi Konservatuarı Öğretim Üyeleri Topluluğu Performansı
03.30 Saygı Duruşu/İstiklal Marşı
03.35 Anma Konuşmaları
04.10 Bigalı Köyüne Yürüyüş
 
Not: Geçmiş tecrübelerimizden yola çıkarak katılımcılarımızın tören gecesi hava sıcaklığı dolayısıyla yanlarında kalın giysiler bulundurmaları yararlı olacaktır. Yine tören gecesi kullanılmak üzere temin edebilen mezunlarımızın el fenerlerini yanlarında bulundurmalarını rica ediyoruz.
 
Çanakkale'deki anma törenine katılamayan, ancak Sarı Siyah ruhunun başlangıcını yadetmek isteyen Sarı Siyahlılar için İstanbul'da da ikinci bir tören gerçekleştirilecektir. Mezunlarımızdan Turgut Yılmaz'68'in değerli katkılarıyla 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü İstanbul Erkek Lisesi bahçesinde gerçekleşecek anma törene tüm Sarı Siyahlılar davetli olup, program aşağıda bilginize sunulmuştur.
 
20.30 Anma Töreni
21.00 Cihat Aşkın & Aşkın Ensemble Performansı (Çanakkale için özel olarak hazırlanmış repertuvarıyla)
 
Anma Töreninden önce saat 20.00'de Çanakkale'de hayatını kaybeden ağabeylerimiz anısına dikilen anıtın açılışı yapılacaktır.
 
Sevgi ve Saygılarımla,
Zeynep Erverdi'00

İstanbul Erkek Liseliler Derneği Başkanı  


Tüm Duyurular
E- BÜLTENİ ALMAK İÇİN
GOOGLE ÖZEL ARAMA